Fizjoterapia Łódź.

Fizjoterapia Łódź. Rehabilitacja kręgosłupa: dyskopatii, rwy kulszowej, niestabilności. Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej i zdrowego kręgosłupa. Terapia pacjentów ortopedycznych i neurologicznych. Terapia po udarze mózgu.

Tel. 501 597 923

Fizjoterapia Łódź to specjalistyczna terapia schorzeń kręgosłupa: dyskopatii, rwy kulszowej, niestabilności. Masaż, terapia manualna, trening medyczny, wyrabianie nawyku prawidłowej postawy, wyćwiczenie wzorców ruchowych.

W fizjoterapia Łódź pracujemy z pacjentami po udarze mózgu, zarówno w okresie wczesnym i przewlekłym.

W fizjoterapia Łódź oprócz szybkiego wyleczenia kontuzji, skupiamy się na zdiagnozowaniu pierwotnej przyczyny urazu i wyeliminowaniu jej. Każdy uraz poprzedzony jest sygnałami ostrzegawczymi naszego organizmu, sygnalizującymi nadchodzące przeciążenie. Zbieramy w całość całą historię urazów , pomagamy w powrocie do sprawności i zminimalizowaniu ryzyka kontuzji w przyszłości.

Rehabilitacja Łódź.
Rehabilitacja po wypadku,ortopedyczna, neurologiczna, wad postawy. Łódź.
Rehabilitacja kręgosłupa Łódź.
Rehabilitacja po udarze mózgu. Łódź. Rehabilitacja po wypadku.
Fizjoterapia Łódź.
Rehabilitacja po udarze mózgu, w stwardnieniu rozsianym, dystrofii mięśniowej. Łódź.
Terapia wad postawy Łódź.
Rehabilitacja po wymianie biodra, kolana. Po wypadku, złamaniu, skręceniu. Łódź.
Fizjoterapia Łódź.
Rehabilitacja kręgosłupa, dyskopatii, rwy kulszowej. Łódź.
Rehabilitacja po udarze mózgu Łódź.
Gimnastyka Zdrowy Kręgosłup. Funkcjonalny trening medyczny. Łódź.

W fizjoterapia Łódź pracujemy z wadami postawy. Wada postawy to odchylenie od prawidłowej postawy ciała, które manifestuje się utrwalonymi zmianami w układzie kostnym. Postawę oceniamy jako całość: tułów oraz kończyny dolne łącznie ze stopami. Badamy ukształtowanie kręgosłupa, klatki piersiowej, kolan i stóp.

Wady postawy to jedna z głównych przyczyn przewlekłego bólu kręgosłupa. Niektóre schorzenia kręgosłupa pojawiają się w dzieciństwie, inne można nabyć z wiekiem, utrwalając nieprawidłowe postawy. Najczęściej jednak te dolegliwości wynikają z nieprawidłowego trybu życia, zmniejszonej aktywności fizycznej, nadwagi. Profilaktyka chorób kręgosłupa i wad postawy powinna rozpocząć się już we wczesnym dzieciństwie.

W fizjoterapia Łódź prowadzimy rehabilitację w przypadku:

  • skoliozy
  • pleców okrągłych/płaskich
  • klatki piersiowej kurzej/lejkowatej
  • kolan koślawych/szpotawych
  • stóp koślawych/ płaskich/ płasko-koślawych/ szpotawych
  • płaskostopia
  • zaburzeń chodu
  • dysplazji stawów biodrowych.

W dzisiejszych czasach wady postawy to dolegliwość cywilizacyjna, która wymaga szybkiej interwencji terapeutycznej. Szybko i w porę zdiagnozowana wada postawy daje możliwość optymalnej korekcji. Terapia wad postawy ma za zadanie przywrócenie prawidłowej postawy ciała, czyli takiej, która zapewnia optymalne zrównoważenie i stabilność ciała oraz pracę narządów wewnętrznych przy minimalnym wysiłku mięśni.

Terapia wad postawy opiera się przede wszystkim na dokładnie zebranym wywiadzie oraz badaniu, podczas którego terapeuta poznaje czynniki wpływające na powstanie i rozwój wad postawy na jakie narażony jest pacjent, ocenia wygląd postawy całego ciała statycznie i funkcjonalnie, np. w trakcie chodu, ocenia napięcie mięśniowe oraz zakresy ruchomości poszczególnych stawów. To pozwala na ustalenie: przyczyn zaburzeń postawy i dobranie dla każdego pacjenta indywidualnych ćwiczeń korekcyjnych oraz specjalistycznych metod fizjoterapeutycznych, a także nauki ergonomicznego wykonywania czynności dnia codziennego.

Fizjoterapia Łódź profesjonalnie i skutecznie, od przyczyny do długofalowych efektów.