Masaż Łódź.

Masaż Łódź.

Rehabilitacja łódź oferuje: 

-przygotowanie do operacji i postępowanie po operacji np: protezoplastyce biodra, kolana, zabiegach artroskopii barku, kolana, achillesa …

-po urazach, wypadkach, złamaniach, skręceniach,

-w dolegliwościach bólowych narządu ruchu np: bolesny bark, kolano skoczka, łokieć tenisisty,

-masaż ( klasyczny, relaksacyjny, powięziowy, sportowy),

-laser wysokoenergetyczny, fala uderzeniowa, pole magnetyczne,

Masaż Łódź

Masaż istniał też w starożytnych Chinach i Indiach, gdzie najpierw był częścią rytuałów religijnych, a z czasem przeniknął do medycyny ludowej. W starożytnej Europie największe zasługi w propagowaniu zalet masażu mieli Grecy. To oni sprawili, że jego tajniki dotarły do Rzymu i pomagały w walce z bólem spowodowanym rwą kulszową samemu Juliuszowi Cezarowi. 

W epoce renesansu, dzięki francuskiemu lekarzowi Ambrożemu Pare, masaż stał się oficjalną metodą leczenia. Przez wiele lat był także przedmiotem badań lekarzy, m.in. Pera Henrika Linga oraz profesora Izydora Zabłudowskiego, który pod koniec XIX wieku kierował Zakładem Masażu Leczniczego w Berlinie.

Dziś, wraz z rosnącym znaczeniem filozofii wellbeing, masaż ponownie odgrywa ważną rolę nie tylko jako metoda leczenia, lecz także jako element zdrowego stylu życia. 

Korzystanie z masaży nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Warto jednak wiedzieć, że posiłek należy zjeść najpóźniej półtorej godziny przed zabiegiem. Wybierając się na masaż, najlepiej ubrać się w wygodny strój, zdjąć biżuterię, a także mieć pod ręką gumkę do włosów. Masażysta z pewnością przypomni o związaniu ich w taki sposób, by nie zakrywały karku.

Masaż Łódź.

W czasach, gdy blisko 1/3 doby spędzamy w pozycji siedzącej, a później wpadamy w wir kolejnych obowiązków, łatwo zapomnieć, jak ważna jest równowaga ciała i ducha. Być może to z powodu intensywności codziennego zabiegania tak trudno nam uwierzyć, że wystarczy kilkadziesiąt minut masażu, by tę równowagę przywrócić. Najlepiej przekonać się na własnej skórze, że już jeden zabieg zapewnia odprężenie i relaks, na który nie trzeba czekać do następnego urlopu. 

Niewątpliwymi zaletami masaży jest poprawa metabolizmu tkanek, zmniejszenie patologicznie zwiększonego napięcia mięśni, złuszczanie martwego naskórka czy korzystne oddziaływanie na układ nerwowy. Najczęściej wykonuje się klasyczny masaż pleców. Masaż można wykonywać również w zaciszu domowym, wykorzystując rozmaite akcesoria do masażu, takie jak maty do akupresury, wałki (rollery), piłki czy pistolety.